09056309708
string(34) "34.814542155744,48.122918881754,17"

اقامتگاه بوم گردی همدان

Tarkhinabad, Hamadan Province, Iran
برای هر شب 55,000 

اقامتگاه بوم گردی در همدان
اقامتگاه بوم گردی در همدان
اقامتگاه بوم گردی در روستای ترخین آباد
اقامتگاه بوم گردی در روستای ترخین آباد
اقامتگاه بوم گردی ترلان همدان
اقامتگاه بوم گردی ترلان همدان
اقامتگاه بوم گردی در همدان
اقامتگاه بوم گردی در همدان
اقامتگاه بوم گردی در همدان
اقامتگاه بوم گردی در همدان
اقامتگاه بوم گردی در همدان

توضیحات

اقامتگاه بومگردی ترلان همدان – روستای ترخین آباد

اقامتگاه بوم گردی در همدان – شهرستان اسدآباد –  روستای ترخین آباد با امکانات رفاهی جهت اسکان مسافران و گردشگران در تمامی طول سال

اقامتگاه بوم گردی ترلان همدان

با ۶باب اتاق در ابعاد ۱۲، ۱۵ و ۲۵ متر مربع  زیر بنای ۲۳۰مترمربع در دو طبقه که قدمت طبقه اول نا مشخص و طبقه دوم حدود ۴۰ سال می باشد پوشش سقف تیر چوبی و تخته کوبی در طبقه همکف علاوه بر پوشش تیر چوبی، “طاق های خشتی” و “زاغه های دست کند” نیز وجود دارد که بسیار مورد توجه میهمانان و بازدید کنندگان واقع شده است. اقامتگاه دارای دو حیاط و دو بالکن(ایوان) می باشد که علاوه بر مجزا بودن ورودی اتاقها ، با اتاقی که به عنوان آشپزخانه سنتی مورد استفاده قرار می گیرد، مرتبط می شوند. ایوان های اقامتگاه مشرف کوه و به درختان سر برآورده از رودخانه است که از جلوه ای خاص برخوردار می باشد.

زیبایی های اقامتگاه بوم گردی روستای ترخین

با توجه به عبور رودخانه از جنوب روستا و اقامتگاه، که موجب خنکی در فصل گرما بوده و همچنین ضمن مشاهده پرواز پرندگان مختلف بر روی روستا مانند چلچله ها، مرغ مگس خوار، قرقی و … صدای دیگر پرندگان مانند مرغ آمین(در شب) ، کبک و بلبل و … نیز از اقامتگاه به راحتی قابل شنیدن می باشد. دسترسی از مسیرهای مختلف به رودخانه، چشمه ها، درخت گردوی ۷۰۰ساله ، درختان مقدس پیر اسماعیل ، باقیمانده آسیابهای قدیمی، آبگیر بیوک گل، آبشارهای مختلف در مسیر رودخانه و … و همچنین نزدیکی به شهر (۲کیلومتر) که کامل آسفالت بوده، از دیگر ویژگیهای این اقامتگاه می باشد.

توضیحات روستای ترخین آباد

مردم روستای ترخین آباد به زبان ترکی تکلم می کنند ضمن اینکه همه بچه ها و بزرگترها کاملا به زبان فارسی مسلط و برخی نیز با زبان کردی آشنایی دارند. شما می توانید با اقامت در اقامتگاه بوم گردی همدان ( ترخین آباد) شب های به یاد ماندنی را تجربه کنید. با توجه به کوهستانی بودن مناطق غربی بوم گردی های غرب کشور  هر ساله مسافران زیادی را به خود جذب می کنند.

غذاهای سنتی روستای ترخین آباد

غذای رایج و ویژه این روستا که در اقامتگاه هم برای میهمانان تهیه می شود آش اوماج می باشد که با سبزی خودرو “بولاغ اوتی” پخت می شود که مزه ی تند ویژه ای دارد. آش غازیاقی، کشک بادمجان با گردوی مفصل و آبگوشت این اقامتگاه بسیار مورد استقبال میهمانان بوده است.

دره سرسبز ترخین آباد که باغات میوه های مختلفی را در خود جای داده از گذشته دور مورد توجه بوده و انگور بی نظیر آن در غرب کشور از معروفیت خاصی برخوردار است، علاوه بر انگور و فراوریهای آن مانند کشمش، مویز، شیره ، آب غوره و سرکه، محصولات و فراوریهای آنها برای مسافران مورد توجه می باشد از جمله : زرد آلو و قیصی، آلو، آلوبخارا، آلبالو، گردو، بادام، سیب ، سنجد و …

موقعیت این اقامتگاه بوم گردی در همدان

قرار گیری روستای ترخین آباد در مسیر منطقه ویژه گردشگری ملحمدره و عبور جاده ملحمدره از میان باغها ، هم فرصتی برای لذت بردن برای میهمان فراهم می کند و هم فرصتی برای فروش محصولات باغیست .
نکته قابل توجه در اقامتگاه بوم گردی ترلان همدان، جمع آوری لوازم و ابزارهای زندگی ، کشاورزی، باغبانی و … است که می توان از این اقامتگاه به عنوان موزه ای روستایی نام برد ضمن اینکه بیشتر وسایل جنبه “کاربردی ” داشته و میهمانان می توانند عملا زندگی نسلهای گذشته را تجربه نمایند.
نکته دیگر در معماری روستاست که نسبتا پلکانی بوده و تقریبا به شکل سنتی باقی مانده و کمتر دستخوش تغییر گردیده است. علاوه بر این وجود زاغه های دست کند متعدد و بسیار عجیب از پتانسیلهای این روستاست.
از صنایع دستی روستا می توان به قالی های دستباف با نقشه و کیفیت بسیار بالا، گلیم، موج و کیسه بافی اشاره کرد که در بعضی منازل همچنان به انجام می رسد.


انواع اتاق

امکانات اقامتگاه بوم گردی

  • امکان سفارش غذا
  • تخت
  • حمام
  • دسترسی
  • رخت خواب سنتی
  • ظروف آشپزی

0.0بررسی امتیاز (بر مبنای 0 دیدگاه)
  • موقعیت
  • راحتی
  • قیمت
  • کیفیت

Call Now Button